top of page

V pátek 20. října 2017 proběhla v Rezidenci primátora hl. m. Prahy na Mariánském náměstí v pořadí třetí mezinárodní odborná konference ze série Principy územního plánování evropských měst s podtitulem „KRAJINY - Pojetí krajin v plánu města“.

Konferenci pořádal spolek Člověk a prostor ve spolupráci hlavního města Prahy, pod záštitou a za účasti primátorky hlavního města Prahy Adriany Krnáčové a pod odbornou záštitou Ústavu urbanismu Fakulty architektury Doc. Ing. arch. Jana Jehlíka a záštitou Velvyslanectví Nizozemského království a Velvyslanectví Švédska.
 
Základním cílem bylo přinést do Prahy odbornou a profesionální diskuzi za účasti architektů a odborníků, kteří mají dlouhodobé zkušenosti s územním plánováním evropských měst. Tuto činnost, její vývoj a metodiky, jakožto i spolupráci institutů plánování s politiky, jsme představili politické i odborné reprezentaci města Prahy i dalším hostům. Tentokrát byla konference zaměřena na krajinu a veřejné prostranství ve městě.
 
O své zkušenosti se podělili experti Antoni Vives z Barcelony, Marja van Nieuwkoop z Amsterdamu, Bette Lundh Malmros ze Stockholmu a profesor Giuseppe Cina z Turína. Krátkými vstupy se také zapojili čestní hosté z předchozích konferencí – Peter Gero z Hamburgu, Koos van Zanen z Amsterdamu, Martin Klamt z Mnichova a Jiří Klokočka.


O krajině promluvil Jiří Plos a Metropolitní plán představili Roman Koucký, Martin Kubeš a Jaromír Hainc. Na závěr již tradičně proběhla debata zahraničních a domácích odborníků.

 

Konferenci moderoval předseda spolku, Josef Smutný.

bottom of page