top of page

2.11.2017

Závěrečná zpráva Martina Klody z konference na www.stavbaweb.cz.

 

V pátek 20.10.2017 proběhla v Praze v Rezidenci primátora pod záštitou primátorky hl. m. Prahy Adriany Krnáčové, pod záštitou Velvyslanectví Nizozemského království a Velvyslanectví Švédska v Praze a odbornou záštitou Ústavu urbanismu Fakulty architektury ČVUT v pořadí třetí mezinárodní odborná konference s názvem Principy územního plánování evropských měst. Tématem konference byly krajiny evropských metropolí s podtitulem „Pojetí krajin v plánu města“. 

27.11.2017

Rozhovor s urbanisty k tématům říjnové konference z cyklu „Principy plánování evropských měst“, pořádané v říjnu 2017 v rezidenci primátora hlavního města Prahy připravil Jan Trejbal.

Rozhovor vznikl pro český rozhlas Vltava.

24.10.2017

V pátek 20. 10. se v Praze na mezinárodní konferenci Principy územního plánování evropských měst už potřetí setkali odborníci na městské a regionální plánování, tentokrát nad tématem krajiny. Ve svých příspěvcích se zaměřili na strategie rozvoje a užívání metropolitní krajiny. V publiku se již tradičně sešli politici, městští plánovači, architekti, studenti, developeři a veřejnost z Prahy a dalších měst.

více na webu www.moderniobec.cz

16.10.2017

Pozvánka na naši konferenci na webu www.stavbaweb.cz

 

ZÁKLADNÍM CÍLEM je přinést do Prahy odbornou a profesionální diskuzi za účasti architektů a odborníků, kteří mají dlouhodobé zkušenosti s územním plánováním evropských měst. Tuto činnost, její vývoj a metodiky, jakožto i spolupráci institutů plánování s politiky, představujeme politické i odborné reprezentaci města Prahy i dalším hostům. TENTOKRÁT SE ZAMĚŘÍME NA KRAJINU A VEŘEJNÉ PROSTRANSTVÍ VE MĚSTĚ.

20.7.2017

Na uživatelské konferenci Esri jsou každoročně oceňovány výjimečné a inovativní projekty z oblasti geoinformačních technologií. Za nasazení geoinformačních technologií v rámci projektu Metropolitní plán získali cenu Special Achievement in GIS (SAG) pracovnícI z Institutu plánování a rozvoje Prahy.

26.6.2017

Praha může vyřešit problém se stavěním sama a hned. Stačí obnovit jeden speciální stavební úřad pro velké stavby. Shodli se na tom odborníci u kulatého stolu na téma územního plánování, který inicioval Central Group. Z dlouhodobého hlediska by pak pokrok měl přinést metropolitní plán. Ten ale musí být kapacitně i výškově ambicióznější a nesmí být přeregulovaný.

4.6.2017

Rozhovor s Martinem Klamtem, jedním ze speakerů našich konferencí, o plánování a bydlení v Mnichově pro časopis Euro.

 

Záznam z jeho pražských přednášek o plánování v Mnichově naleznete zde:  Vol I.  Vol II.

Autor: Hana Boříková

4.5.2017

Zpravodaj ČVUT přinesl informace o konferenci Principy územního plánování evropských měst vol.II - Smíme v Praze bydlet?

 

Pod záštitou primátorky hl. m. Prahy Adriany Krnáčové se dne 28. dubna 2017 v Rezidenci primátorky uskutečnila v pořadí druhá mezinárodní odborná konference ze série Principy územního plánování evropských měst s podtitulem „Smíme v Praze bydlet?“ věnovaná tématu bydlení v evropských metropoli s důrazem na hlavní město Prahu.

30.4.2017

Tisková zpráva z druhého dílu konference „Prinicipy územního plánování evropských měst“.

www.prazskenovinky.cz

1 / 1

Please reload

bottom of page