21/02/2017

Galerie Jaroslava Fragnera, Betlémské nám. 169/5a

25/02/2017   Vít Šimek

Přednáška v galerii Jaroslava Fragnera z cyklu o saunách bude patřit Vítu Šimkovi, jednomu ze zakladatelů architektonického studia, které si nejen vydobylo renomé svými punkovými saunami v ČR, ale realizuje je i na Slovensku, v Maďarsku a Německu.

Více info:http: www.gjf.cz/

 

21/02/2017

Galerie Jaroslava Fragnera, Betlémské nám. 169/5a

Vývoj v architektuře neurčují pouze vnější okolnosti, jako jsou společenské změny, historické události či aktuální poptávka. Existuje i imanentní, vnitřní vývoj, vlastní „život tvarů“. V návaznosti na dílo francouzského teoretika a historika umění Henriho Focillona Život tvarů (Vie des formes), se přednáška zaměří na odlišení procesuálního a událostního charakteru architektury. --- Přednášky prof. Zusky se ze zdravotních důvodů nekoná, místo něj vystoupí Mgr. Eliška Koryntová s tématem "Fenomenologie prostoru v díle českých historiků umění".

Více info: https://www.facebook.com/events/1884670211768040/

 

21/02/2017

Kralovnická 12, Plzeň

Městský obvod Plzeň 1 a spolek Pěstuj prostor Vás zvou na výstavu návrhů otevřené architektonické soutěže na proměnu vnitrobloku Krašovská v Plzni a veřejnou diskusi o vítězném návrhu.http://pestujprostor.plzne.cz/architektonicka-soutez-krasovska-vysledky/

Besedy se zúčastní zástupci městského obvodu a spolku Pěstuj prostor, autor vítězného návrhu architekt Ondřej Rys, předseda soutěžní poroty architekt Michal Fišer a sociolog Petr Gibas.

více info: http://pestujprostor.plzne.cz/architektonicka-soutez-krasovska-vysledky/

Přednáška o architektuře PhDr. Vladimíra CZUMALA, CSc. s názvem “Kolem Winternitzovy vily” Zajímá vás, jak Adolf Loos ovlivnil českou architekturu? Či do jaké situace jeho dílo v Praze vstupovalo? Přijďte na přednášku nejen o architektuře do Winternitzovy vily – Na Cihlářce 10, Praha 5.

 

Šumperák, dům jehož nezaměnitelnou podobu registrují fanoušci architektury i naprostí laici, se pokusí představit olomoucká historička architektury Martina Mertová. Sama přišla během pátrání po jeho historii na pozoruhodné kličky a zákoutí dějin české architektury. Nenáviděná, opovrhovaná, ale i obdivovaná stavba během dvaceti let zaplavila celé bývalé Československo. Autorem původního plánu, který v realizacích dosáhl přes 4 000 kopií, byl šumperský projektant Josef Vaněk. Co stálo za jeho iniciativou a jak dosáhl takového úspěchu? Je jediným otcem šumperáku?

více info: http://vipergallery.org/akce/33

 

Please reload

February 20, 2017

Please reload

Kalendář Událostí 
Chronoligie
Please reload

© Člověk a prostor 2017

Korunní 127, Praha 3, 130 00

clovekaprostor@gmail.com | Tel: +420 775 550 017 |

IČ: 228 92 192

Spisová značka - L 22842 vedená u Městského soudu v Praze

  • Black Facebook Icon